Ja a Vy

Postrehy k MsZ Modra

Talianske odpadové hospodárstvo po modransky

Talianske odpadové hospodárstvo po modransky

Ako sa rok s rokom stretél ešte ani ten bílý sneh nescihél zmiznút z modranských úbočí a už som sa v modranských zvescách dočítal, že nás tohto prestupného roku veru čekajú prevratné zmeny, okrem vynoveného námescá, keré sa dúfam nebude znovu rozkopávat začátkem apríla, ma zaujala stručná noticka o tem, že aj na území slobodného a zvrhovaného královského to mestečka Modry, začína placit nový zákon o odpadoch. Čo sem jako človek znalý legislatívy a s tým súvisácich predpisu vedel už dávno, ale zaujali ma najmä dve dost podstatné veci:

Čítať viac

Ako sme v Modre referendúvali

Uprostred krásneho babieho leta léta páně 2015, ktoré spolu s kŕdľami škorcov, ktoré oberajú postupne a efektívne viaceré vinohrady aj bez pomoci nožníc, následkom čoho si vinári a vinohradníci šklbú vlasy, sa skupina mestských konšelov rozhodla, že tohoročné dozrívaní úrody trošku spestrí. A to najprámejšou z prámych fórem demokracijé ve švajčárskem štýle s názvem „Referendum“. Nékerí obyvatelé ani toto čudné slovo nevedzá vyslovit, iní len bezradne krúca hlavámi a pýtajú sa dokolečka: Kto túto somarinu vymyslel a ja sa pýtam spolu s nima: kto tento -né úplne lacný špás – zaplací?

Čítať viac

Referendum, alebo ako sa v Modre (ne)realizuje priama demokracia

Referendum, alebo ako sa v Modre (ne)realizuje priama demokracia

Blíži sa oberačkové obdobie, babie leto, ľudia sa pomaly ale isto vracajú z exotických dovoleniek na Malte alebo inej prístavby rodinného domu, poprípade zmenia svoje pôsobisko a z malebných svahov sa poberú do doliny do svojich pivničiek, aby mohli ochutnať prvý lahodný dúšok z voňavého Iršaja alebo práve vyprešovanej Čabany. Ale čo sa nestane? Katastrófa, hovoria niektorí, že vraj bude nejaké „místne referendúm“, ktoré navrhli múdri páni konšeli aj s väčšinou poslancov nášho skvelého zákonodarného „miniparlamentu“, ktoré bolo tesnou  vačšinú 8 proci 2 schválené na zasadnutí zastupiteľstva dňa 18. júna 2015.

Čítať viac

Rozkopávka námestia

Moje aktuálne postrehy k rekonštrukcii námestia:

Mestskí radní konečne pochopili k čomu slúži elektronická úradná tabuľa, že sa tam občas majú zverejňovať zo zákona im vyplývajúce úradné písomnosti a oznamy čo sa dotýkajú ľudí.

Čítať viac